در ارتباط با ارسال محصول :

1- چون برای ما خیلی مهمی ،هر کجا که باشی، ارسال بسته شما توسط پست پیشتاز و به صورت کاملا رایگان انجام میشه.
2- اگه تهران هستی و دوست داری زودتر محصول به دستت برسه کافیه بعد از ثبت سفارش در سایت، به ما از طریق دایرکت اینستاگرام اطلاع بدی تا با پیک تو سریع ترین زمان ممکن برات ارسال کنیم.
(در این روش ارسال، هزینه ارسال با مشتری میباشد.)

در ارتباط با انتخاب سایز محصول :

1-ما برای راحتی و انتخاب دقیق سایزت، راهنماییِ تخصصیِ انتخابِ سایز طراحی کردیم. لطفا حتما اونو چک کرده باش و سعی کن اندازه های خواسته شده از هر قسمت از خودت رو دقیق متر زده باشی تا سایزت رو مطابق با اون راهنمایی، درست انتخاب کرده باشی.
2-اگه با وجود راهنمایی تخصصی انتخاب سایز که توسط ما به شما ارائه شده ، محصول رسید دستت و سایزش مشکل داشت اصلا نگران نشو !! فقط کافیه به ما اطلاع بدی تا برات سایزش رو تعویض کنیم.

در ارتباط با تعویض محصول :

1-در صورت وجود ایراد در دوخت، میتونی محصول رو کاملا عودت بدی و مبلغ پرداختیت رو دریافت کنی و یا اینکه میتونی همون مدل رو با نمونه سالم و بدون ایرادش در دوخت تعویض کنی، انتخاب با شماست. در هر دو صورت هم، چون اشتباه و خطا از ما سر زده ،هزینه بازگشت و یا ارسال مجدد با ماست.
2-در صورت انتخاب نامناسب سایز توسط شما، هزینه تعویض سایز (بازگشت و ارسال مجدد به شما ) باشماست.

نکته پایانی و خیلی مهم:

1-محصول خریداری شده توسط شما از انبار بخش آنلاین ارسال میشه و این انبار از موجودی انبار بخش حضوری جداست به همین علت امکان تعویض یا مرجوع کردن محصولی که انلاین خریداری کردی با محصولاتی که در شوروم حضوری موجود داریم، نیست.
2-تمامی اطلاعات شما و پیام های شما اعم از سایزتون و …. در دسترس تیم فروش انلاین هست و تیم فروش حضوری از موارد شما بی اطلاع هستن و نمیتونن مشکل پیش اومده برای شما رو به اندازه تیم فروش انلاین که در جریان کار شما هستن به خوبی حل کنن.
دپس به خاطر همین دو علت، هر موردی که بود لطفا با تیم فروش آنلاین مطرح کن و برای تعویض یا مرجوعی یا هر مورد دیگه ای به شوروم حضوری مراجعه نکن و به صورت آنلاین با ما در ارتباط باش. مطمئن باش که ما اینجا به بهترین شکل ممکن مشکلت رو حل میکنیم.